Email

Het verhaal van Kim

Kim had pijn tijdens en na het voeden

  "Ik gaf al 10 weken succesvol borstvoeding en toen ging ineens een van mijn borsten pijn doen tijdens en na de voeding. Vervelend branderig gevoel en steken in tepel en borst. Ook voelde ik een soort harde ader door mijn borst lopen die niet door drinken en kolven weg leek te gaan. Daarom ben ik naar de huisarts gegaan. Die zei dat ik een beginnende borstontsteking had en schreef meteen antibiotica voor.

De klachten verergerde en ik ben weer naar de huisarts gegaan. Omdat dit ook niet bevredigend was heb ik via de verloskundige de contact gegevens van Borstvoeding & meer gekregen. Saskia maakte direct een afspraak voor de volgende dag. Hier nam ze uitgebreid de tijd om naar mij klachten te luisteren en een plan van aanpak te maken. Het leek er namelijk op dat ik geen borstontsteking had, maar een spruw infectie in mijn borst.

Ik ben de volgende dag naar de huisarts gegaan voor medicatie, maar inmiddels waren de klachten sterk verergerd en zat de borst helemaal verstopt. Dit zorgde voor enorme stuwing en veel pijn die niet weg te kolven was. De huisarts wist er geen raad mee en heeft me met een pijnstiller naar huis gestuurd en de belofte met een specialist te bellen. Meerdere malen gaf ik aan dat het spruw was en dat ik daarvoor behandeld wilde worden, maar helaas geen gehoor. Die ochtend belde de huisarts terug en vertelde mij dat ik in het ziekenhuis werd verwacht op de spoedeisende hulp. Daar aangekomen was het lang wachten en hebben ze een echo gemaakt waaruit bleek dat ik geen abces of ontsteking had. En toen wisten ze niet wat ze met me aan moesten. Ondertussen verging ik van de pijn. Na veel doordrukken van mijn kant uiteindelijk de medicatie gekregen die Saskia had aangeraden.

Na 24 uur was de ergste druk alweer van mijn borst en was het nu zaak veel te kolven en de borst soepel te houden, want ik kreeg er makkelijk weer harde plekken in. Aangezien ik een geschiedenis heb met gevoeligheid voor  schimmelinfecties en dit de tweede keer spruw sinds de baby geboren is, had ik besloten af te gaan bouwen om te stoppen. Samen met Saskia een plan gemaakt om de borsten afzonderlijk af te bouwen, aangezien de ene nog veel kolven nodig had. Helaas werden de pijnklachten steeds erger en heftiger en was mij tepel erg kapot gegaan van al het kolven. Van alles geprobeerd, maar de pijn bleef. Toen weer naar de huisarts gegaan en in overleg met Saskia om sterkere pijnstilling gevraagd. Echter was ik toen uitgeput van al ruim twee weken pijn, heftig wisselende emoties en de gebroken nachten. De huisarts besloot in overleg om met behulp van medicatie de borstvoeding abrupt te stoppen en mijn borsten niet meer te kolven. Tijd voor rust. En tegen de pijn kreeg ik een sterkere pijnstiller. Eindelijk kon ik weer slapen.

Het op deze manier stoppen met borstvoeding vond ik erg zwaar en onverwacht, maar de enige oplossing voor mij gezien het lange ziek zijn. Ik ben blij dat mijn kind toch nog 11 weken mijn melk heeft gehad en gelukkig is de overstap op flesvoeding voor hem gemakkelijk gegaan.

Ik ben super tevreden over de begeleiding en de dag en nacht bereikbaarheid met beide dames van Borstvoeding & meer. Ze hebben me super geholpen en gesteund in deze moeilijke periode".